
Все повече и повече в наши дни хората желаят и за щастие успяват да създадат свой собствен бизнес модел, чието развитие им носи дивиденти в различни аспекти. Хубаво е едно подобно явление в страна като България, защото това означава, че всеки успява бавно, но сигурно да се развива всестранно и няма по-хубав имидж за една държава от това.
За жалост, обаче колкото повече хора започват да водят по свой собствен бизнес модел, да развиват собствена дейност и в общи линии да се превръщат във видни бизнесмени, толкова повече проблеми се появяват на пътя им. Главно тези проблеми са свързани изцяло с бюрокрация на различни нива.
За да не се получи така, че накрая именно документалният аспект на нещата да ни върне обратно на дъното, трябва да сме с една дума изключително добре подготвени за различните бюрократични проблеми, които биха могли да настъпят в един момент с нашия бизнес.
Естествено, не е никак зле и да си осигурим сериозен гръб в това отношение като осъществим връзка със счетоводна къща, която да движи всичките ни процеси в този аспект. Това е изключително отговорна задача и доста често именно това е единственият начин да се справим с тази суха част от бизнеса.
За да бъдете наистина изрядни, можете да се доверите на нас, а ако не сте сигурни в качеството на нашата работа, ние нямаме абсолютно никакъв проблем да си уговорим среща, в която да обсъдим какво точно е нужно за вас и така да проверите компетентността ни.
Какво всъщност е ДДС
За да можете ясно да установите какво е ДДС и как работи всъщност то в рамките на Република България, трябва да вникнем в основите на тази абревиатура. За данъка върху добавената стойност е чувал абсолютно всеки.
Повярвайте, дори и да не сте обръщали внимание на ДДС-то на дадена стока, с която сте се сдобили, вие сте плащали подобен данък, така че съзнателно или не, вие сте ставали „жертва“ на облагането с подобен данък.
По своята същност, данъкът върху добавената стойност реално е косвен данък, който се внася в бюджета на нашата страна и осигурява голяма част от нейните приходи. След като вече го нарекохме косвен, това означава, че той се дължи за направени продажби, потребление или консумация от страна и на производител, и на продавач, и на потребител.
Реалното задължение за внасяне на ДДС е на продавача, но в действителност се дължи от купувача за осъщественото сдобиване било то със стоки или с услуги, като стойността на данъка съответно е включена в цена на стоката.
Как се извършва проверка по ДДС
Тъй като това е доста важна процедура, то на нея ѝ отива да се извършва в специално за това място в интернет. Е, в случая с проверката по ДДС, тя се прави в сайта на Европейската комисия.
Всичко, което трябва да направите, е в меню „Данъчно облагане и митнически съюз“, а пътят продължава с подменю „VIES“. Така можете да проверите дали конкретен номер по ДДС изобщо е издаден от администрация на държава-членка на Европейския съюз.
Друго хубаво нещо е дали ако е издаден, то той е напълно валиден по всички срокове, които текат.